1247/1545
Dansk skønvirke skål af sølv dekoreret med ornamentik stemplet Københavns bymærke 1906 samt S & M Benzen samt dansk empire tedåse af sølv dekoreret med gallerikant og design stemplet Københavns bymærke 1808 samt utydelig mestermærke antagelig NC for Nicolai Christensen, Borgerskab 1797–1832. Vægt 345 gr. H. 7/9 cm. (2)
Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 22. november 2012
Vurdering
Hammerslag
19 bud