1831/1619
Fransk kaminur af forgyldt zink og bronze, urhus med stående kvindelig figur, skive af hvid emalje. 19. årh.s slutning. H. 49. B. 45. D. 18.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag