Foto endnu ikke klar
888/​191

Stort fransk kaminur af forgyldt bronze med skive af hvid emalje med romer og arabertal, omkranset af putti og hane, senere urværk med slagklokke. Sign. Gille l'Ainé a Paris. 19. årh.s første hlavdel. H. 56. B. 43. D. 23.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag