Anton Melbye (f. København 1818, d. Paris 1875)
Marine med fiskerbåde ud for en stenet kyst, morgen. Sign. A. Melbye 1845. Olie på lærred monteret på lærred. 14,5×20,5.
Enkelte retoucheringer. Krakeleringer. En mindre afskalning. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
35 bud