2049/7082
Maske, udskåret træ, trækonstruktion beklædt med textil, bast. Yaka, D. R. Congo. H. 70.
Proveniens: Ex. Arne Johansen.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag
Tribal art, 6. december 2020