2049/​7082

Maske, udskåret træ, trækonstruktion beklædt med textil, bast. Yaka, D. R. Congo. H. 70.

Proveniens: Ex. Arne Johansen.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag