2436/776
Gunnar Møller (f. København 1946, d. sst. 1991)
“Hesten trækkes ud på marken”, 1979–80. Sign. Gunnar Møller med titel og datering på bagsiden. 100×110.
Enkelte minimale krakeleringer.
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Vurdering
Hammerslag