1344/1548
Dansk senempire kaffeservice af sølv, bestående af kaffekande, sukkerskål og flødekande. Mestre Peter Hertz, Kbh 1838; Peder Jacob Malmborg, Kbh 1841 og Nicolai Jensen Lyderwahl Kbh 1835. Vægt 860 gr. H. 15–24 cm. (3)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Varia, 31. oktober 2013
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
18 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||