2140/696
Mogens Hertz (f. København 1909, d. Gudhjem 1999)
Opstilling med kander og frugter. Sign. Mogens Hertz - 42. Samt betegnet på bagsiden Hertz, Gudhjem. Olie på plade. 60 × 70.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag