2139/14
Fransk Charles X armstol af mahogni, side, sæde og ryg betrukket med blåt, mønstret møbelstof, udskåret med bladværk, let svungne ben. 19. årh.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Gennenslidt betræk.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag