2138/163
Søren Christiansen (f. Brøndbyvester 1858, d. København 1937)
Måneskinslandskab. Sign. monogram. Olie på lærred. 39×56.
Enkelte retoucheringer. Trænger til let rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag