2138/​163

Søren Christiansen (f. Brøndbyvester 1858, d. København 1937)

Måneskinslandskab. Sign. monogram. Olie på lærred. 39×56.

Enkelte retoucheringer. Trænger til let rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

3.000–4.000 kr

Hammerslag

1.600 kr

1.600 kr
1.550 kr
1.500 kr