Taske af brunt monogram kanvas og lilla og sort satin med sorte læderbesætninger, gyldne beslag, stort bidsel foran, to hanke, et rum med en indvendig lynlås lomme og sort stof for. H. 28 x B. 43 x D. 16 cm.
Original dustbag medfølger.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Nogle ridser på læderbesætninger udvendigt. Mindre slitage på hjørner. Få mærker på satin, primært på bund. Mindre slid på monogram kanvas, primært langs kant. Alle mål er cirkamål.