2436/​1273

Gucci

Taske af brunt monogram kanvas og lilla og sort satin med sorte læderbesætninger, gyldne beslag, stort bidsel foran, to hanke, et rum med en indvendig lynlås lomme og sort stof for. H. 28 x B. 43 x D. 16 cm.

Original dustbag medfølger.

Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Nogle ridser på læderbesætninger udvendigt. Mindre slitage på hjørner. Få mærker på satin, primært på bund. Mindre slid på monogram kanvas, primært langs kant. Alle mål er cirkamål.

Smykker og Fashion (udskudt), 11. september 2024

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.850 DKK

1.850 DKK
1.800 DKK
1.750 DKK
1.700 DKK
1.650 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK