Johannes Wilhjelm (f. Nakskov 1868, d. København 1938)
Udsigt over et florentinsk landskab med huse på en bjergside. Sign. monogram 30. Olie på lærred. 54×65,5.
Nålehuller langs kant. Lærred bølger let i hjørner. Behov for rensning og opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024