2040/912
Dansk møbeldesign
Cirkulært udtræksbord af teak med to underliggende tillægsplader. 1960erne. H. 75. Diam. 124. L. 194.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Mindre vandskjolder.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud