1448/547
Johannes Andersen (f. Salby 1911, d. sst. 1968)
Skrivebord med stel af eg, top af teak. Front med to skuffer. Udført og mærket hos CFC Silkeborg. H. 72,5. L. 129. B. 69.
Nøgle medfølger.
Pæn stand med lettere brugspatina, herunder mindre ridser og mærker. Mærkat mangler delvist.
Mod. kunst & design (udskudt), 27. november 2014
Vurdering
Hammerslag
25 bud