2149/​8524

Karaffel af presset blåt glas med diamant- og stjerneslibninger. Antagelig Rusland. 19. årh.s slutning. H. 31.

Alders- og brugsstliage, bl.a. top af korpus med ridser og små afslag samt bund med afslag.

Russisk tema, 6. december 2021

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag