2149/8524
Karaffel af presset blåt glas med diamant- og stjerneslibninger. Antagelig Rusland. 19. årh.s slutning. H. 31.
Alders- og brugsstliage, bl.a. top af korpus med ridser og små afslag samt bund med afslag.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag