Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Metallica - State Prison Open Air”. Sign. i trykket Kvium 12. Offset i farver. Udgivet af Galleri Nils Stærk. Bladstørrelse 65,5×47.
Proveniens: Specialtryk udført af Michael Kvium i forbindelse med Metallicas koncert, Fængslet, Horsens 6/6 2012.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke. Mint condition.
Moderne kunst og design, 3. december 2019