2008/899
Kristen Bjerre (f. Lemvig 1869, d. Ferring 1943)
Kystparti fra Toftum bjerge. Sign. KB 24. Olie på lærred. 42×69.
Behov for rensning.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag