2043/305
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med kampscene på krakelé, uglaseret borter, dekorerede med frugter i kartoucer og modellerede chilonger. 20. årh.s første halvdel. H. 60.
Skade ved halsrand.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag