2043/​305

Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med kampscene på krakelé, uglaseret borter, dekorerede med frugter i kartoucer og modellerede chilonger. 20. årh.s første halvdel. H. 60.

Skade ved halsrand.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK