Frederik Kraft (f. København 1823, d. Frederiksberg 1854)
Solskin på en skovsti. Usigneret. Olie på papir monteret på lærred. Usigneret. 24×23.
Bruun Rasmussen auktion 331, 1975 nr. 78 samt auktion 487, 1986 nr. 275.
Enkelte mindre reparationer ved kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. august 2022
11 bud