1638/2
Københavner Louis XVI kommode af guldstafferet mahogni, front med tre skuffer, prydet med ornamentik. 18. årh.s slutning. H. 83. B. 75. D. 48.
Nøgle medfølger. Finérreparationer. Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.
Ældre malerier og møbler, 19. september 2016
Vurdering
Hammerslag