1638/​2

Københavner Louis XVI kommode af guldstafferet mahogni, front med tre skuffer, prydet med ornamentik. 18. årh.s slutning. H. 83. B. 75. D. 48.

Nøgle medfølger. Finérreparationer. Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet.

Ældre malerier og møbler, 19. september 2016

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10.500 DKK