2109/​523

Vilhelm Bjerke-Petersen (f. Frederiksberg 1909, d. Halmstad, Sverige 1957)

Komposition med to kvinder. Sign. v.b.p. 44. Olie på plade. 65×35.

To ridser i pladen.

Moderne kunst og design, 2. marts 2021

Vur­dering

25.000–30.000 kr.

Hammerslag

22.000 kr.

875053 22.000 kr.