2004/150
Baule figur af udskåret træ med rum til opbevaring. 20. årh. H. 41.
Proveniens: Dansk / Schweizisk privatsamling. Erhvervet under ophold i Vestafrika i perioden 1962–68.
Brugsspor.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag