1921/722
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
“Mondial”. Fritstående tre pers. sofa betrukket med grå Kvadrat uld. Udført hos Getama. H. 73. L. 206. D. 71.
Proveniens: Udstillingsmodel fra Getama salgsudstilling, København.
Dette emne handles i fuldmoms
Udstillingsmodel. Fremstår med minimal brugsslitage.
Moderne kunst og design, 21. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
31 bud