Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
Christian Dotremont (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979)
Komposition fra mappen “Un match et avant et après”, 1975. Sign. Balle, Dotremont. Litografi i farver. Lysmål 48×60.
Litteratur: Henning Smidth nr. 1975–005.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
808206 |