2015/358
Michael Therkildsen (f. Horsens 1850, d. København 1925)
Solskinsdag i Dyrehaven. Sign. M. Th. Olie på lærred. 38,5×50.
Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre afskalninger, primært ved kanterne.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag