1946/​708

Jarl Heger (f. 1929, d. 1998)

Kommode samt bogkasse af massiv elm. Kommode med otte skuffer. Udført og mærket hos Jason. Samlet mål: H. 156. B. 100. D. 42. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Mindre skruehuller. Skuffer i højre side binder.

Moderne kunst og design, 12. november 2019

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.800 DKK

(Autobud) 1.800 DKK
1.800 DKK
1.500 DKK