2043/697
Johannes Hansen (f. København 1903, d. Fårevejle 1995)
Siddende dreng. Sign. monogram. Udført og stemplet hos Knabstrup. Uglaseret lertøj. H. 44.
Original stand.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
39 bud