2022/794
Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)
“Kastor”. Pendel af messing. Uden fatning. Udført hos Fog & Mørup. H. 38. Diam. 29.
Slitage, herunder ridser, mærker og anløben messing. Fatning medfølger ikke.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
32 bud