2144/786
Kasper Salto (f. 1967)
“Ice”. Otte stabelbare armstole med stel af anodiseret aluminium, sæde og ryg af mørkegrå ASA-plastik. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2012. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag