2442/873
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
“Øresund”. Cirkulært udtræksbord af eg med to underliggende foldbare tillægsplader. Udført hos Karl Anderson & Söner. H. 72. Diam. 130. L. 216. (3)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Vurdering
802930 |