1241/857
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Et par bogstøtter af diskometal, i form af siddende elefanter. Stemplet monogram, dessin 165. H. 12. (2)
Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 9. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag
11 bud