Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898)
Carl Bille. Kystparti med hjemvendte fiskere. Sign. C. Bille. Olie på lærred. 19×29.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 499, 1987 nr. 23.
Rensning anbefales.