Godfred Christensen (f. København 1845, d. sst. 1928)
“Fra Stranden ved Kjetterupgaard”. Sign. G. C. 1898. Olie på lærred monteret på træ. 24×44.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 537, 1990 nr. 176.
Let overfladerensning anbefales.
883380 |