2436/199
Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)
En rødmende himmel spejles i vandet, i baggrunden bjerge. Sign. monogram 75. Olie på lærred. 18×30,5.
Rensning anbefales.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag
28 bud