12016/91
Karl Larsen (f. København 1897, d. Holte 1977)
Nature morte. To opstillinger med tulipaner samt potteplante og frugter. Sign. Karl Larsen, Prøvetryk/Prøvetryk Haandkoloreret. Litografier i farver. 49,5×56/46×64. Uindrammede. (2)
Marginer med håndteringsmærker.
Kunst, antikviteter & design, 16. april 2020
Vurdering
Hammerslag