1419/142
Kommode af mahogni med indlægninger lyst træ. Empire form. Ca. 1900. H. 73. D. 54. L. 115.
Proveniens: Efterkommere af Frederik VIII til i dag.
Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Brugsslitage. Vandskjolder.
Ældre malerier og møbler, 5. maj 2014
Vurdering
Hammerslag