2140/760
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Rektangulær bakke af massiv teak. Stemplet Kay Bojesen, Denmark, Copyright. H. 2. B. 26,5. L. 39.
Normal patina, herunder enkelte ridser, fortrinsvis på undersiden samt et mærke på top.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud