Robert Rauschenberg (f. Port Arthur, Texas 1925, d. Captiva Island 2008)
“Why You Can't Tell #I” fra “Suite of Nine Prints”. Sign. Rauschenberg 79, 1/100. Udgivet af Multiples, Inc., New York. Trykt hos Styria Studios. Offset litografi i farver. Bladstørrelse 77,5×58,5.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 6. marts 2019