2420/​2073

Torsten Thorup (f. 1944)

Claus Bonderup (f. Aalborg 1943, d. 2022)

Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Quartz værk. Monteret med senere rem af sort læder med forgyldt spænde. Design 1347 for Georg Jensen. Ø 35 mm. 1990'erne.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Senere uoriginal rem.

Armbåndsure, 15. maj 2024

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK