2048/544
Erik A. Frandsen (f. Randers 1957)
“Friheden er merkantil”, 1988. Usigneret. Olie på lærred med applikationer. 200×162. Uindrammet.
Proveniens: Palle Diges samling.
Proveniens: Poul Jensens samling, Aarhus.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag