2125/​9042

Fransk lysekrone af forgyldt bronze med 12 lysarme i to etager. Louis XV stil, 19. årh.s slutning. H. 72. Diam. 60.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag