1839/586
Dansk møbeldesign
Rektangulært udtræksbord af palisander med to tillægsplader. 1960'erne. H. 73. L. 140/238. B. 90. (3)
Enkelte ridser og mærker. Nyrestaureret.
Moderne kunst og design, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag