1839/​586

Dansk møbeldesign

Rektangulært udtræksbord af palisander med to tillægsplader. 1960'erne. H. 73. L. 140/238. B. 90. (3)

Enkelte ridser og mærker. Nyrestaureret.

Moderne kunst og design, 25. september 2018

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK