1710/1571
Et par lamper af bronze, let koniske stammer på firsidede fodstykker. 19. årh. H. 71 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Boret til el. Den ene med bule på nederste kant.
Varia, 9. marts 2017
Vurdering
Hammerslag