1242/627
Arthur Köpcke (f. Hamburg 1928, d. Brøndbyvester 1977)
Trusser. Sign. A. Köpcke 74. Collage, mixed media. Lysmål 21×29.
Proveniens: Billedkunstneren Per Neble.
Moderne kunst og design, 16. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag
27 bud