2043/319
Kinesisk opiumspibe af metal, graveret med landskaber og opstilling. Mærket under bund. Ca. 1900. H. 27.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mindre ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag