2034/263
Fransk kaminur. Kasse af bemalet træ, Rokoko 18. årh.s midte. Urværk med skive af hvid emalje, Empire 19. årh.s begyndelse. H. 69. B. 37. D. 19.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Kassen ov værket ikke origibalt sammenhørende.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag