Christoph Ruckhäberle (f. Pfaffenhofen an der Ilm 1972)
“Nachtstück”, 2005. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 160×200. Uindrammet.
Proveniens: Galleri Nicolai Wallner, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Auktionen er gået i gang, og du kan ikke længere afgive forhåndsbud.
Du kan følge auktionen her og byde med via live-bidding.