2013/848
Dansk møbeldesign
Sammenklappelig rumdeler af oregonepine og hvid formica. 1960erne. H. 102. B. 60/300.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
Vurdering
Hammerslag