2013/​848

Dansk møbeldesign

Sammenklappelig rumdeler af oregonepine og hvid formica. 1960erne. H. 102. B. 60/300.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 24. marts 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK
1.000 DKK