Mogens Andersen (f. København 1916, d. sst. 2003)
Uden titel. Sign. på bagsiden Mogens Andersen 1965. Olie på lærred. 116×89.
Står i kælderen
Udstillet: Kunstnernes Efterårsudstilling , København, 1966, kat. nr. 11.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020